aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Zaujímavosti Portugalsko

Top zaujímavosti

Lisabon, Sintra a Porto sú krásne mestá, v ktorých môžete obdivovať pamiatky či navštíviť niektoré z múzeí. Rovnako si tu môžete vychutnať aj rušný nočný život.

Jardim Botânico da Universidade de Coimbra alebo len Jardim Botânico je botanická záhrada v meste Coimbra, ktorá bola založená už v rokoch 1772-1774. Táto záhrada sa rozkladá na 13 hektároch a patrí medzi najkrajšie botanické záhrady v Európe.

Najlepšie pláže nájdete v Algarve ale aj na západnom pobreží, v blízkosti Lisabonu a Peniche.

Parque Natural do Douro Internacional je jeden z trinástich prírodných parkov v Portugalsku. Leží na hranici medzi Portugalskom a Španielskom. Vytvorený bol na ochranu tunajšej malebnej prírody.

Cristo Rei je obrovská socha Krista, nachádzajúca sa v Lisabone, zhotovená podľa známej sochy v Rio de Janeiro.

Leiria je príjemné mesto s peknou architektúrou a hradom Leiria, ležiacim nad mestom a patriacim medzi národné pamiatky.

Milovníkov aktívnej dovolenky môže lákať bicyklovanie v niektorej z hornatejších častí krajiny, či adrenalínový zážitok v podobe raftingu na prítokoch rieky Douro.

Čo ochutnať

Na prípravu jedál miestni používajú ryby, mäso, zemiaky a zeleninu. Najbežnejšou rybou je bacahau, teda treska. Bifé de atúm sú vyprážané filety z tuniaka, sardinhas assadas – grilované sardinky sú typickým ľudovým pokrmom. Cataplana označuje jedlo z mušlí. Portugalci pestujú aj vinič a majú dobré vína, ale aj pivo či tvrdý alkohol.

Nechajte komentár