aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Zaujímavosti Keňa

Top zaujímavosti


Gedi je mestečko na pobreží Indického oceánu. Nachádzajú sa tu pozostatky dávneho mesta, ktorého história sa začala písať už v 13. storočí. Zachovali sa zbytky paláca, mešity a mohutných domov.
Národný park Serengeti je chránené územie, ktoré sa rozprestiera na území dvoch štátov: Tanzánie a Kene. Žijú tu králi divočiny, tzv. veľká päťka, do ktorej patria slon, leopard, lev, nosorožec a byvol.
Nairobi je hlavné a najväčšie mesto, ktoré má v danej oblasti veľký ekonomický i kultúrny význam. Nájdete tu Národné múzeum a približne 7 kilometrov od centra mesta Národný park Nairobi.
Mount Kenya je najvyšší vrch krajiny a spolu so svojím okolím je súčasťou národného parku. Turistika v tejto oblasti môže byť výzvou.
Mombasa je najvýznamnejšou turistickou destináciou v krajine. Je druhým najväčším mestom a vďaka svoje polohe pri mori a celoročnému horúcemu počasiu je turistami často vyhľadávaná. Nachádzajú sa tu vynikajúce hotely, vládne tu príjemná atmosféra a nie je núdza o možnosti výletov a rôznych podujatí.
Garissa je mesto, nachádzajúce sa neďaleko Somálska. Okolie vám ponúka pohľad na divokú prírodu a samotné mesto je ukážku somálskej kultúry a spôsobu života bez toho, aby ste boli priamo v Somálsku.

Čo ochutnať

Ugali je tradičná kukuričná kaša domorodcov, ktorú kvôli nedostatku len málokedy jedia s mäsom. Konzumujú skôr ovocie a výhonky rastlín. V reštauráciách sa však ponúkajú rozmanitejšie jedlá, ako napríklad nyama chomu, čiže pečené hovädzie mäso. Kuku chomu je zas pečené kura so zeleninovou oblohou. Pre vegetariánov je zeleninová zmes Irio.

Nechajte komentár