aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Tip na február: Valentínske výlety

Sviatok všetkých zamilovaných sa blíži a my Vám v článku prinášame niekoľko tipov, ako tento deň osláviť. Romantický Paríž, exotické Maledivy či krása slovenskej histórie a kultúry v Košiciach – možnosti ako stráviť Valentína sú naozaj rozličné.

Paríž

Nespomenúť Paríž pri písaní o romantických valentínskych výletoch je skoro nemožné. Toto mesto sa pre mnohých stalo skutočným symbolom všetkých zamilovaných. Vo februári sem určite nikto nepríde za krásnym počasím – na turistov tu čaká chladné a možno aj vlhké počasie. Napriek tomu je zárukou dokonalej romantiky aj obyčajná prechádzka po centre mesta a návšteva niektorých historických pamiatok a múzeí. Katedrála Notre Dame a na kopci sa týčiaci kostol Sacré Coeur sú len dve z mnohých pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť. Nič však nevystihuje Paríž tak dobre ako Eiffelova veža, ktorá je vďaka osvetleniu dobre viditeľná aj v noci.
Letenky do Paríža
Do Paríža lieta z Bratislavy priamo napríklad nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair. Letenky na parížske letisko Beauvais sú aktuálne v ponuke od 43 Eur.

Maledivy

Ak si chcete na Valentína užiť luxus v nádhernej exotickej destinácii, môžu byť Maledivy tou správnou voľbou. Romantické prechádzky po plážach, zábava pri rôznych vodných športoch i dokonalá starostlivosť v dovolenkových rezortoch – to všetko vás čaká na tomto mieste. Teploty sa tu v priebehu roka pohybujú medzi 24 °C a 33 °C, takže sa zo slovenskej zimy dostanete do skutočného letného raja.

Letenky na Maledivy
Letecká spoločnosť Qatar Airways vyhlásila súťaž o letenky a hlavnou cenou sú dve letenky na Maledivy a aj úžasný pobyt. Druhá cena tiež zahŕňa letenky do tejto destinácie. Pre prihlásenie stačí vyplniť svoje základné údaje na oficiálnej stránke leteckej spoločnosti.
Zapojiť sa môžete do 13. februára 2013, 22:00.

Košice

Po destináciách ako Paríž a Maledivy môže zmienka o Košiciach znieť zvláštne, no druhé najväčšie mesto na Slovensku má určite čo ponúknuť, najmä ak sa vám nechce cestovať do zahraničia a radšej lepšie spoznáte krásy Slovenska.
Práve v roku 2013 sa Košice spoločne s Marseille (Francúzsko) pýšia titulom Európskeho hlavného mesta kultúry.
Hlavná ulica je srdcom mesta a nachádzajú sa na nej pamiatky hodné návštevy. Dóm sv.Alžbety postavený v gotickom štýle je jednou z najslávnejších pamiatok nielen v Košiciach ale aj na celom Slovensku. Historicky i architektonicky je zaujímavá aj Kaplnka sv.Michala.
Pozrieť si predstavenie v Štátnom divadle môže byť skvelým zakončením dňa stráveného prehliadkou Košíc.

Letenky do Košíc
Letieť z Bratislavy do Košíc je určite rýchlejšie a pohodlnejšie ako cesta vlakom či autobusom. Letecká spoločnosť Danube Wings má dokonca špeciálnu valentínsku ponuku, vďaka ktorej dostanete ku zakúpenej letenke druhú letenku zadarmo. Táto ponuka sa vzťahuje na jednosmerné aj spiatočné lety v dňoch 13.2., 14.2. a 15.2.2013.

Tagged as: , ,

Nechajte komentár