aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Januárové podujatia

Začal sa nový rok a všetci sme sa po sviatočnom oddychu opäť ponorili do každodenných povinností. Ani január však nemusí byť nudný mesiac a v prvých dňoch nového kalendárneho roka sa môžete vybrať za skvelými zážitkami do zahraničia.

Festival v Bruseli

Od 15. do 26. januára 2013 prebieha v Bruseli festival s názvom WinterJazz Festival. Interpréti, ktorí budú na tomto hudobnom podujatí vystupovať (napríklad Too Noisy Fish a Jef Neve), nemusia byť každému známi, no skutoční milovníci jazzu si určite prídu na svoje.
Na oficiálnej stránke festivalu sa môžete dozvedieť podrobnosti o konkrétnych vystúpeniach. Okrem hudobného zážitku sa do Bruselu určite oplatí ísť aj za inými lákadlami. Historické centrum mesta je očarujúce – môžete sa poprechádzať po hlavnom námestí (Grote Markt) alebo si prezrieť niektoré zaujímavé múzeá.

Letenky do Bruselu
Z Bratislavy je možné do Bruselu letieť pohodlne a bez prestupov. Za približne hodinu a 30 minút budete na mieste. Akciové letenky do Bruselu pravidelne ponúka letecká spoločnosť Ryanair. V aktuálnej ponuke nájdete letenky už od 28 Eur.

Za hudobným zážitkom do Osla

V nórskej metropole sa počas 25. a 26. januára 2013 uskutoční Djangofestival. Jazzová hudba bude prevládať aj na tomto podujatí.
Ak aj nebudete do Osla cestovať len kvôli tomuto festivalu, môžete ho navštíviť vrámci výletu do tejto metropoly. Pod vrstvou poriadne teplého oblečenia si tu určite vychutnáte svoju zimnú rozprávku. V srdci Nórska sa môžete nielen kultúrne vyžiť, ale si aj vychutnať nočný život, ktorý je v tomto veľkomeste naozaj nezabudnuteľný.

Letenky do Osla
Z Viedne môžete do Osla letieť napríklad s leteckými spoločnosťami KLM a Finnair. Prestupovať je väčšinou nutné v Amsterdame či Helsinkách. Spiatočnú letenku je možné si kúpiť približne od 213 Eur.

Zimná krása vo Švédsku

Za podujatím s názvom Kiruna Snow Festival sa musíte vybrať až na sever Švédska, za polárny kruh. Od 27. do 29. januára 2013 sem prichádzajú umelci, ktorí vytvárajú ľadové sochy. Okrem toho, že môžete sledovať, ako títo výnimoční umelci pokračujú vo svojej práci, si môžete vychutnať sprievodné podujatia ako napríklad hudobné vystúpenia či závody sobích záprahov.

Letenky do Švédska
Do Štokholmu z Viedne lietajú napríklad letecké spoločnosti Air Berlin a Niki Luftfahrt. Prestupovať nie je nutné a na mieste ste za 2 hodiny. Na koniec januára si aktuálne môžete kúpiť spiatočné letenky približne od 130 Eur.

Benátsky karneval

Svetoznámy karneval v talianskom meste Benátky začína síce až 2. februára, no do tejto obľúbenej destinácie sa môžete vybrať už na konci januára a vychutnať si všetky krásy, ktoré ponúka, ešte predtým ako sem prídu davy turistov. Po zahájení festivalu sa tu rozpúta nevídaná zábava – mesto sa zahalí do farieb, hudby, tanca a fantastické kostýmy vám vyrazia dych. Festival potrvá do 12. februára 2012, a tak sem môžete prísť v predstihu osláviť sviatok všetkých zamilovaných. Atmosféra karnevalu bude určite nezabudnuteľná!

Letenky do Benátok
Z Viedne do Benátok priamo lieta napríklad letecká spoločnosť Austrian Airlines. Let trvá 1 hodinu a 10 minút a letenku na koniec januára s návratom začiatkom februára by ste si aktuálne mohli objednať približne od 143 Eur.

Tagged as: , , ,

Nechajte komentár