aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Novembrová dovolenka

November môže pôsobiť ako nezaujímavý mesiac, počas ktorého je príliš chladno na to, aby sa dalo niečo podniknúť, a zároveň ešte nevládne vianočná atmosféra ako v decembri. Z nášho článku sa ale dozviete, že aj v novembri môžete zažiť skvelú dovolenku či už chcete utiecť niekam za krásnym teplým počasím, užiť si prvú poriadnu lyžovačku v tomto roku, alebo sa ísť kultúrne vyžiť do nádherného veľkomesta.

Viedeň

Hlavné a najväčšie mesto Rakúska sa nachádza v tesnej blízkosti našeho hlavného mesta a svojim čarom nesutále láka viac a viac Slovákov. Milovníci umenia sem prichádzajú za výstavami, ktoré k nám len tak ľahko nezavítajú a ľudia s nadšením pre históriu sem chodia objavovať veľkolepé dejiny tejto metropoly.
Novembrové počasie vo Viedni sa podobá tomu našemu. Horúčav sa určite báť nemusíte a pokiaľ vám deň nepokazí dážď, tak si môžete vychutnať príjemnú prechádzku po historickom centre. S navodzovaním vianočnej atmosféry sa vo Viedni, ako vo väčšine miest, začína už dosť skoro, a tak sa môžete tešiť na úchvatnú výzdobu. Sneh v novembri nie je ničím nezvyčajným a centru Viedne určite dodá na romantike.

Viedeň je dobre známa svojimi vianočnými trhmi, ktoré každoročne prilákajú nespočetne veľa turistov aj z našej krajiny. Trhy tento rok začínajú od polovice novembra, a tak sa na vianočný punč a na nákup darčekov môžete vybrať ešte tento mesiac a vyhnúť sa predvianočnému zhonu v decembri. Na námestí pred radnicou bude vianočný trh zahájený 17. novembra a potrvá do 24. decembra. Navštíviť ho môžete každý deň od 10:00 ráno až do 21:30, v piatok a sobotu do 22:00.

Skorá lyžovačka

Ak sa už neviete dočkať, ako si túto zimu skvele zalyžujete, neváhajte a vyberte sa za zimných dobrodružstvom hneď teraz. Napríklad rakúske stredisko Sölden ponúka už aj v novembri zaručene skvelú lyžovačku. Toto obľúbené stredisko sa môže pochváliť výborne upravenými zjazdovkami a podmienkami, ktoré vyhovujú začiatočníkom i pokročilým lyžiarom.
Po športovom zážitku sa môžete tešiť aj na rôzne akcie, ktoré sú v stredisku organizované. Vybrať sa môžete na večierky, vychutnať si živú hudbu, posedieť si v reštauráciach či kaviarniach. Rovnako sú vám k dispozícii sauna, bazény pre dospelých i deti, masáže a ďalšie skvelé možnosti oddychu.

Cyprus

Ak pred skorou lyžovačkou uprednostňujete výlet za slnkom a teplom, Cyprus vás určite nesklame. Letné počasie tu totiž trvá od apríla do novembra. Priemerné denné teploty tu počas novembra, ktorý je u nás považovaný za naozaj chladný mesiac, dosahujú až 23 °C. Priemerná teplota vody aj v tomto miesiaci ľahko presiahne 20 °C, a tak si môžete užiť skutočnú letnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí.
Okrem príjemných oddychových chvíľ strávených na nádherom pobreží si určite nenechajte ujsť návštevu hlavného mesta. Nikózia vás očarí zachovanými pamiatkami a bohatou históriou.

V meste Larnaka sa nachádza medzinárodné letisko, na ktoré môžete letieť napríklad z Viedne. Pripraviť sa musíte na cestu s prestupom väčšinou v Belehrade alebo Bukurešti. Aktuálne by ste spiatočnú letenku na november zohnali od približne 300 Eur.

Tagged as: , ,

Nechajte komentár