aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Neodolateľné talianske mestá

Talianske mestá ako Rím a Benátky sú každému dosť dobre známe. Kto ich navštívil môže potvrdiť, že dojem z nich je nezabudnuteľný. No Taliansko je krajinou, ktorej krása, kultúra, fantastická kuchyňa a bohatá história sa neobmedzujú len na niekoľko najvýznamnejších miest. I mestá ako Bra, Lucca, Perugia, ktoré nie sú hneď každému turistovi známe, ponúkajú skvelé možnosti na prežitie dokonalej dovolenky; i na jeseň.

Bra

Bra je mestečko v talianskom regióne Piemont, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny. Nie je to mesto s povesťou akú majú Benátky či Rím a nie je to ani úplne bežná turistická destinácia pre davy turistov. Ale keďže k Taliansku patrí jeho slávna a skvelá kuchyňa, patrí aj Bra na zoznam zaujímavých a neodolateľných miest Talianska. Mestečko je známe ako kulinárska atrakcia. Okrem toho, že tu počas celého roka môžete ochutnávať tie najlepšie miestne pokrmy, raz za dva roky sa tu v mesiaci september koná festival syra.
Nielen skvelé jedlo, ale aj výborné víno patrí tak k Taliansku ako aj ku Bra. V jeho okolí nájdete niektorých z tých najlepších výrobcov vína v Taliansku.
Z mesta Turín je možné využiť priame vlakové spojenie do Bra.

Lucca

Lucca, rodné mesto slávneho skladateľa Giacoma Pucciniho, sa nachádza v malebnom Toskánsku. Jeho návšteva bude skutočným zážitkom pre každého milovníka histórie, no aj pre všetkých ktorí si vedia vychutnať pohľad na úchvatnú architektúru. Dejiny mesta siahajú až do dôb Etruskov a starovekého Ríma. Z tohto obdobie ale aj z neskoršieho gotického veku sa zachovali zaujímavé a krásne stavby.
Do mesta Lucca je možné sa dostať už za 20 minút z letiska v Pise (Pisa International Airport).

Verona

Toto talianske mesto sa nenachádza ďaleko od slávnych Benátok, ktoré sú u turistov určite známejšie. Vďaka menšiemu počtu návštevníkov však mnohí považujú Veronu za príjemnejšie a pokojnejšie miesto.
Ak sa vám názov mesta zdá byť povedomý, stačí, keď pripomenieme, že práve do Verony Shakespeare vsadil dej svojho slávneho veľdiela Rómeo a Júlia.
Verona je krásne historické mesto. Môžete tu obdivovať veľkolepé stavby akou je katedrála, bazilika či úchvatný rímsky amfiteáter.
Samozrejme, len málo návštevníkov mesta nenavštívi dom, ktorý je považovaný za domov Júlie, s balkónom, kde sa mala odohrať slávna romantická balkónová scéna. Že tento dom naozaj obývala Júlia, je len vymyslené, no romantická atmosféra sa tomuto miestu uprieť nedá.
V najtesnejšej blízkosti pri Verone sa nachádza letisko Catullo. Jednoduchšie však môže byť dostať sa na benátske letisko Marco Polo.

Perugia

Perugia je významné študentské mesto nachádzajúce sa v talianskom regióne Umbria. Brána z čias Etruskov (Porta Marzia), stredoveká fontána Fontana Maggiore, úchvatná budova postavená v talianskom gotickom štýle Palazzo dei Priori, a mnohé ďalšie pamiatky vypovedajú o bohatej histórii tohto mesta.
Okrem toho sa Perugia každý júl stáva centrom festivalu Umbria Jazz a v októbri sa tu koná festival čokolády, keďže je toto mesto domovom výrobcov čokolád.
Perugia sa nachádza na tri hodiny cesty od Ríma. Lacné letenky do Ríma sa dajú kúpiť aj cez Ryanair, takže cena letenky môže byť okolo 50 eur.

Tagged as: , , , ,

Nechajte komentár