aDovolenka.sk

magazín o cestovaní, dovolenka vašich snov . . .

Indonézia

Aj keď Taliansko, Chorvátsko či Grécko sú stále atraktívnymi turistickými destináciami pre mnohých Slovákov, záujem rastie aj o menej tradičné ponuky dovolenky a častejšie sa vydávame na miesta s tajomnou kultúrou a doteraz nepoznanými možnosťami. Cesta do Indonézie sa určite pre každého stane nezabudnuteľným zážitkom.

Základné informácie o Indonézii


Indonézia sa skladá zo 17 508 ostrovov a je teda najväčším štátom pozostávajúcim z ostrovov na svete.
Celkový počet obyvateľov Indonézie je 248 645 008, čo znamená, že je štvrtým najľudnatejším štátom sveta. Tiež je to krajina s najväčším počtom obyvateľov hlásiacim sa k islamu.

História
Obchodné veľmoci sa v priebiehu histórie snažili využiť bohatstvo Indonézie. Nakoniec sa krajina na dlhé obdobie stala holandskou kolóniou. Nie bez konfliktu sa zaobišlo vyhlásenie nezávislosti Indonézie po skončení druhej svetovej vojny. Od tej doby boli dejiny štátu turbulentné a spojené s rýchlymi ekonomickými zmenami.

Zaujímavosti Indonézie

Bali je jedna z provincií Indonézie a rozprestiera sa na niekoľkých susedných ostrovoch vrátane ostrova, ktorý nesie tiež názov Bali. Obdivovať sem môžete prísť hinduistické chrámy, kedže každá obec musí mať aspoň tri chrámy. Nezabudnite, že do takéhoto chrámu vám dovolia vojsť len oblečeným podľa pravidiel.
Bali tiež pre mnohých symbolizuje luxusnú dovolenku pri mori. Nádherné pláže skutočne ponúkajú možnosť leňošenia aj aktívneho oddychu – vodné športy sú pre mnohých lákadlom. Viac informácií nájdete na podstránke zaujímovosti Bali.

V Indonézii sa nachádza 167 aktívnych vulkánov. Ďalším úžasným prírodným úkazom je tropický prales chrániaci výnimočné druhy rastlín a zvierat.

Keďže Indonézia sa rozkladá na mnohých ostrovoch, návštevníci tu majú možnosť zoznámiť sa s viacerými výnimočnými kultúrami. Je tu Bali s fascinujúcou hinduistickou kultúrou, Sumba s megalitickou kultúrou a región Tana Toraja v Sulawesi s animistickými pohrebnými rituálmi.

Miestna kuchyňa
Pokiaľ ide o miestnu kuchyňu, klasickým pokrmom, ktorý vyhovuje aj mnohým turistom je nasi goreng – teda smažená ryža.
V niektorých oblastiach sa mnohé druhy zeleniny a bylinky jedia surové. Na niektorých z ostrovov sa stretnete s rôznymi druhmi pikantného aj jemného korenia, ktoré dá jedlu výnimočnú chuť. Vzhaľom na fakt, že väčšina obyvateľov Indonézie sa hlási k islamu, veľa pokrmov s bravčovým mäsom v ponuke nebude.

Letenky do Indonézie

Letieť do Indonézie (aj keď s prestupmi) je možné z Viedne, Prahy i Budapešti. Spiatočné letenky na letisko v Jakarte napríklad na marec by bolo aktuálne možné objednávať za približne 750 Eur. Využiť môžete napríklad služby leteckých spoločností Etihad Airways či Korean Air. Ako letiská, kde je nutné prestupovať sú najčastejšie uvádzané Frankfurt a Seoul. Treba sa pripraviť na cestu dlhú aj 20 a viac hodín.

Tagged as: , , , ,

Nechajte komentár